Nuo šaldytų vaisių iki mėsos kukulių ir visko tarp jų – juodasis česnakas gali paversti jūsų maistą kažkuo ypatingu. Jei niekada anksčiau jo nebandėte, jums gali kilti klausimas, kuo jis taip skiriasi nuo įprasto česnako, kurį esate įpratę valgyti, ar turėtumėte jį naudoti vietoj įprasto česnako, ar abu? Štai ką reikia žinoti apie šį unikalų gurmanišką ingredientą, kad galėtumėte nuspręsti, kada ir kur jį įtraukti į savo gaminimo rutiną.

Kas yra juodasis česnakas?

juodas česnakas – gurmaniškas, neatrastas skonis. Jis gaunamas be konservantų ir cheminių priedų, ilgai brandinant ir rauginant Lietuvoje užaugintus česnakus. Šis procesas suteikia juodajam česnakui būdingą gilų karamelizuotą skonį ir tamsią spalvą. Fermentacijos procese taip pat išsaugoma natūrali vaisiaus maistinė vertė su visais mineralais, vitaminais, aminorūgštimis ir fermentais.

Kaip gaminamas juodasis česnakas?

Nepaisant pavadinimo, juodasis česnakas iš tikrųjų nėra juodas. Tai daugiau rusvos spalvos su violetinės ar rožinės spalvos užuominomis. Jis taip pat yra saldesnio ir švelnesnio skonio nei įprastas baltasis arba geltonasis česnakas. Juodasis česnakas gaminamas ilgą laiką brandinant šviežius česnako svogūnėlius žemoje karštyje ir aukštoje drėgmėje, kad būtų sukurtas visiškai kitoks produktas nei tradicinis sendinto česnako metodas.

Kuo naudingas juodasis česnakas?

Juodojo česnako privalumai – tai skani ir naujoviška alternatyva tradiciniams baltiesiems ir rudiesiems česnakams. Juodajame česnake gausu antioksidantų, cukraus kiekis mažesnis nei kitų rūšių fermentuotuose maisto produktuose ir puikiai tinka tiems, kurie nori sumažinti vartojamų konservantų kiekį.

Kaip galiu naudoti juodąjį česnaką?

Juodąjį česnaką galima naudoti įvairiais būdais. Pavyzdžiui, jį galima įmaišyti į makaronų padažą arba naudoti kaip bulvių skiltelių padažą. Taip pat galite jį naudoti gamindami kvapnų vegetarišką kišą arba sumaišykite su grietine, kad gautumėte unikalų panardinimą.